Będzie nowa przystań flisacka w Krościenku

Końcowa przystań flisacka w Krościenku nad Dunajcem ma zacząć wreszcie przyciągać turystów. W jaki sposób? Każdy kto nie wybrał Szczawnicy jako miejsca kończącego spływ Dunajcem, tylko zdecydował się spłynąć dalej do Krościenka, pewnie poczuł lekkie rozczarowanie komfortem i wyglądem końcowej przystani. Już niebawem ma się to diametralnie zmienić, o ile pomysł i chęć budowy nowej przystani jaką zaoferowało stowarzyszenie zrzeszających flisaków, poprze większość krościeńskich radnych.

Flisacy chcieliby stworzyć całkiem nowe zaplecze do obsługi łodzi, toaletę oraz punkt gastronomiczny. Budynek wyglądem ma nawiązywać do pozostałych obiektów należących do przewoźników. Cała inwestycja ma powstać w ciągu 2-3 lat, gdy tylko zgodę na wieloletnie lub wieczyste użytkowanie gruntu wydadzą władze gminy. Te mają plany, by obok przystani powstał nowoczesny parking na 100 samochodów osobowych i 16 autobusów.

Czy nowa przystań w Krościenku nad Dunajcem powstanie i zacznie przyciągać turystów? Pożyjemy, zobaczymy. Na dzień dzisiejszy do Krościenka spływa łodziami ok. 5-7% wszystkich turystów korzystających ze spływu Dunajcem – większość nadal kończy swoją podróż wysiadając w Szczawnicy. A więc… Dlaczego by niskiej frekwencji nie poprawić?

One response to “Będzie nowa przystań flisacka w Krościenku

  1. Nowa przystań niczego nie zmieni. Do Krościenka się nie pływa, bo nie ma tam po co płynąć. Szczawnica jest zdecydowanie bardziej atrakcyjnym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *